მადლობა, დანიელ!
BPN Georgia-ს გუნდს 2017 წელს ბატონი დანიელ მათერი შემოუერთდა და მას შემდეგ 8 წელზე მეტ ხანს დაუღალავად შრომობდა ადგილობრივ გუნდთან ერთად, გვერდით ედგა ქართველ მეწარმეებს და
უკვე მეოთხედ, BPN Georgia-სა და საქართველოს ბანკის პარტნიორობით, ორდღიანი ვორქშოპი – “თვითმოტივაცია და თანამშრომელთა მოტივაცია” გაიმართა. ვორქშოპს შვეიცარიელი ტრენერი და ბიზნეს კონსულტანტი დანიელ მათერი უძღვებოდა,
ქართული ცეკვა მისთვის ცეკვაზე მეტია, ეს მისი სამყაროა, მისი ბედნიერება, რომელსაც უკვე 20 წელზე მეტია სხვებსაც დიდი სიყვარულით უზიარებს. მელიტა ლომაძე, პროფესიონალი ქორეოგრაფი, Melita Dance
მეწარმეობა ბევრისთვის მხოლოდ წარმატებასთან, გამარჯვებასთან, დამოუკიდებლობასთან, კარგ შემოსავალთან ასოცირდება, თუმცა სინამდვილეში სამეწარმეო გზაზე წარმატებასთან ერთად ძალიან დიდი პასუხისმგებლობა, დაუღალავი შრომა, არაერთი გამოწვევა, სირთულე, უძილო ღამეებია
საქართველოში შვეიცარიის საელჩოს, Swisscontact-ისა და BPN Georgia-სერთობლივი ინიციატივით საინტერესო შეხვედრა შედგა. ღონისძიება შვეიცარიის საელჩომ გახსნა. საელჩოს წარმომადგენლის გამოსვლაში მკაფიოდ გაესვა ხაზი კერძო სექტორის სასიცოცხლო მნიშვნელობას,
ბიზნეს სამყაროში კონფლიქტური სიტუაციები ხშირად გარდაუვალია – იქნება ეს თანამშრომლებს შორის გაუგებრობა, კლიენტის უკმაყოფილება თუ რთული მოლაპარაკება. თუმცა სწორედ ასეთ მომენტებში ვლინდება ლიდერისა და ორგანიზაციის
როგორ გავზარდოთ გაყიდვები? ისწავლეთ მომხმარებლის მოსმენა! ბიზნესის წარმატება მხოლოდ კარგ პროდუქტზე/სერვისზე არ არის დამოკიდებული. თუ გსურთ, გაყიდვები გაზარდოთ და ბიზნესი განავითაროთ, დროა, მომხმარებელთა მოთხოვნები თქვენს
წარმატებული გამოცდილება და ინოვაციური აპლიკაცია მცირე ბიზნესის მხარდასაჭერად 18 თებერვალს კიდევ ერთი საინტერესო და სასარგებლო შეხვედრა შედგა BPN Georgia-ში. ჩვენი პროგრამის ერთ-ერთმა წარმატებულმა მონაწილემ, ნათია
„მან, ვინც შეწყვიტა სწრაფვა გახდეს უფრო უკეთესი, უკვე შეწყვიტა იყოს კარგი.“ ფილიპ როზენტალი. ფიქრი იმისა, რომ კარგი ხარ, საკმარისი არ არის. ვისაც სურს ნამდვილად საუკეთესო
ბიზნესებს შორის ურთიერთთანამშრომლობისა და მხარდაჭერის მნიშვნელობაზე არერთგზის თქმულა, მრავალგზის დაწერილა ერთობის ძალაზე, რომელიც დიდი მიზნებისკენ სწორად სვლაში გვეხმარება. BPN Georgia სწორედ ამ ურთიერთთანამშრომლობის, თანადგომის, ერთმანეთისთვის
BPN Georgia-ში მუშაობიდან რვა ნახევარი წლის შემდეგ ნინომ გადაწყვიტა ახალი პროფესიული გამოწვევა მიიღოს. როგორც BPN Georgia-ს ბიზნეს აკადემიის პირველმა ხელმძღვანელმა და BPN-ის ერთ-ერთმა პირველმა თანამშრომელმა
«ცალ-ცალკე თითოეული ჩვენგანი ერთი წყლის წვეთს წარმოვადგენთ, ერთად კი – ოკეანეს» იაპონელი მწერლის, რიუნოსკე სატოროს ამ სიტყვებს ყველაზე უკეთ შეუძლია გამოხატოს ერთობის და თანამშრომლობის ძალა.
«გაცემა უფრო დიდი საჩუქარია, ვიდრე მიღება» – ეს იდეა უამრავ ადამიანს აერთიანებს. განსაკუთრებით ისეთ წარმატებულ ადამიანებს, რომელთაც მეტის გაცემა შეულიათ. ასეთი პიროვნებები აყალიბებენ სწორ ხედვებს,
შვეიცარიული ფონდი BPN Georgia მცირე და საშუალო ზომის ბიზნესებისთვის აცხადებს კონკურსს სასწავლო პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად. BPN Georgia არის შვეიცარიული ფონდი, რომელიც უკვე 7 წელია წარმატებით
BPN Georgia – ს შვეიცარიიდან ფონდის (BPN) წარმომადგენლები ესტუმრნენ. სტუმრობის მიზანს ადგილზე სიტუაციის გაცნობა, BPN Georgia – ს ყოველდღიურ სამუშაო პროცესებში უკეთესად გარკვევა, ადგილობრივი გუნდისთვის
ადამიანებს შორის პრობლემების უმრავლესობის სათავე ან მცდარი კომუნიკაციაა, ან კომუნიკაციის მცდარი ინტერპრეტაცია. ეფექტიანი კომუნიკაციის უნარი ისეთივე მნიშვნელოვანია, როგორც სხვა ფიზიკური თუ მენტალური უნარები და ხშირ
საკუთარი ბიზნესის განვითარებისთვის, ერთგული მომხმარებლების მოზიდვისთვის, ახალი იდეების გენერირებისთვის, ურთიერთ სარგებლიანობისთვის და ბიზნესის სხვა მრავალი წამახალისებელი ფაქტორის შექმნისთვის საჭიროა სწორი კონტაქტების დამყარება სხვადასხვა პროფესიისა თუ
ნეთვორქინგი წარმატებული ბიზნესის N1 დაუწერელი კანონია. საჭირო კონტაქტების დამყარება არ არის მარტივი. ეს საქმე დიდ ინვესტიციას მოითხოვს, მაგრამ თუ ამ ინვესტიციისთვის სწორ დროსა და ადგილს
9 ივლისს BPN Georgia – მ ბიზნესის ხელშეწყობის პროგრამის აქტიურ მონაწილე მეწარმეებს უმასპინძლა. შეხვედრაზე ოფიციალურად ჩაეყარა საფუძველი BPN Georgia-ს ბიზნეს ასოციაციის დაფუძნებას, რომლის მიზანიც არის
მოხარულები ვართ გაცნობოთ, რომ მეგი მაისურაძე BPN Georgia-ს ოფისის ხელმძღვანელის თანამდებობაზე დაწინაურდა. მეგი მაისურაძე BPN-ის გუნდს 2016 წლის ოქტომბერში შემოუერთდა, მისი თავდაპირველი მოვალეობა იყო ტრეინინგების